Психолог


САЙТИ З ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ УЧНІВ
 
 

1.     http://azps.ru/
А. Я. Психология: описания психологических тестов, тестирование он-лайн, тренинги, упражнения, статьи, советы психологов.

2.     http://prof.labor.ru/
Банк интерактивных профессиограмм.

3.     http://window.edu.ru/
Профессиональное образование.

4.      http://exist.h1.ru/index.htm
Искусство жить.

5.      http://delovie.ru/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Сайт Московского Центра Труда и Занятости «Перспектива».

6.      http://www.osvita.org.ua/
Освітній портал - освіта в Україні, освіта за кордоном.

7.      http://www.edu.ru/abitur/act.15/index.php
Профессиональная ориентация (Профориентация).

8.      http://www.5plusspb.ru/entrant/prof.php
Центр довузовской подготовки «Пять с плюсом» - это проект, предназначенный для петербургских школьников и абитуриентов. Он адресован тем, кому предстоит выбор профессии, выбор учебного заведения. 

9.      http://proforientaciya.org.ua/
Профориентация. Выбор профессии.

10.  http://www.proforientation.ru/index.html
Профориентация и самоопределение. Найти себя.

11.  http://www.effecton.ru/730.html
Профориентация. Тесты профориентации Комплекс методик для профессиональной ориентации. Профориентация школьников. 

12.  http://prof.osvita.org.ua/uk/index.html
Профорієнтація - зроби свідомий вибір.

13.  http://www.proforientator.ru/
Профориентация: Кем стать?


 




 ЯК ПІДВИЩИТИ СВОЮ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ НА РИНКУ ПРАЦІ 

   Резюме можна скласти самостійно - шаблон легко знайти на будь-якому сайті з працевлаштування. Також можна скористатися спеціальною формою на сайті з пошуку роботи, заповнивши її максимально детально. Але не перестарайтеся - резюме має вийти лаконічним, без орфографічних, пунктуаційних та стилістичних помилок і містити лише точну, актуальну та потрібну для роботодавця інформацію.

    У блоці "Персональна інформація" вкажіть ті дані, які найбільш повно ідентифікують вас: хто ви, де живете, освіта, ступінь володіння іноземними мовами, яку роботу хотіли б, контактні дані, фотографія відмінної якості.

     У блоці "Досвід роботи" розкажіть про проходження курсів, тренінгів, семінарів і декілька найбільш вдалих місць роботи. Про свій  повний трудовий досвід краще розповісти на співбесіді - тоді ваші шанси отримати бажане місце в компанії значно зростуть.

Не перераховуйте речі, значимість яких менеджер із персоналу не зможе оцінити. Наприклад, список ваших обов'язків на попередній роботі не дасть уявлення про ваш професіоналізм і не підкаже, у чому ви кращі за інших кандидатів. Тому варто супроводити кожен пункт вагомим досягненням. Точно вкажіть, якої нагороди ви удостоїлися, виконуючи свої обов'язки. Наведіть цифри, що свідчать про поліпшення будь-яких процесів, до яких ви були причетними. Наприклад, якого зниження цін у постачальників вам вдалося домогтися в результаті переговорів, або як підвищилася продуктивність праці відділу. Зрозуміло, що наведені вами факти повинні бути якомога ближче до істини. Ваше резюме - це ваше обличчя, і його чесність не повинна викликати сумнівів. Якщо не можете згадати з точністю до гривні, на скільки збільшився дохід компанії завдяки вашим старанням, використовуйте обтічні форми: діапазон цифр, процентні співвідношення. Грамотна подача найважливішої ​​інформації про себе обов'язково окупиться. Зіставивши факти, роботодавець напевне зробить висновки про вашу кваліфікації та придатності до роботи на вакантної посади.

Обов'язково вкажіть, чим захоплюєтеся на дозвіллі, а також уточніть свій сімейний стан - усе це також стосується вашої професійної діяльності.

При надсиланні резюме електронною поштою обов'язково вказуйте в темі листа назву вакансії та міста, в якому шукайте роботу. Саме резюме варто продублювати в тексті листа - контактній особі не доведеться витрачати час на відкривання вкладення.

Проявляйте активність, звертайтесь безпосередньо до контактної особи, вказаної у вакансії, телефонуйте за номерами телефонів, уточнюйте все, що вас цікавить. І удача вам посміхнеться: спочатку запросять на співбесіду, а потім і в штат зарахують!

За матеріалами: http://bestuniversities.com.ua/

 



 

ЯК ПОЧАТИ ДІЯТИ

     По-перше, вам потрібна чітка мета та стимул. Постійно думайте про те, який результат принесе вам виконане бажання. Не виправдовуйтеся, що не маєте часу. У вас його стільки ж, скільки було у Томаса Едісона чи Стіва Джобса. Уявіть, що хтось із них дає вам пораду. Якою вона була б? Точно – не сидіти на місці!

    Напишіть план. Чіткий та покроковий. Звичайно, він варіюватиметься по мірі виконання завдань, але головна суть не зміниться.

   Оцініть ризики та реально оцінюйте свої сили. Чомусь зазвичай люди переоцінюють те, що вони можуть зробити за рік, і недооцінюють те, що можна зробити за три роки. Пам’ятайте про це.

    Зробіть перший крок. Лідерство починається там, де закінчується страх та зона комфорту. Згадайте, як у дитинстві вас не зупиняли подряпини та синці. Повірте, будь-який ваш крок буде зробити не так важко, як у дитинстві, коли ви лише вчилися ходити

      Потрібно відмовитися від своїх поточних бажань заради того, чого ви хочете найбільше. Наприклад, коли друзі запросять вас у похід, а ви знаєте, що не встигаєте підготуватися до ЗНО, то краще відмовитися від пропозиції, щоб потім не жалкувати про наслідки. Досягненню вашої мети може завадити багато зовнішніх факторів, але не перешкоджайте і ви! У таких випадках просто запитуйте себе: "Чого я хочу найбільше?"

      Після того, як ви щось зробите (наприкінці тренування, заняття тощо), запитаєте себе: "Чи добре те, що я це зробив?" Позитивна відповідь допоможе вам регулярно виконувати цю дію. Запитуйте себе постійно, поки те, що ви робите, не ввійде у звичку.

      Можете записувати всі свої досягнення на шляху до мети. Це і мотивуватиме вас, і показуватиме, на якій стадії ви знаходитеся.

      Отже, коли ви зрозумієте, що, йдучи до своєї мети, відмовилися від страху, лінощів, неважливих справ тощо, то ви знайшли саме ту мету і стали лідером!

    Реалізуйте свій лідерський потенціал у правильному вищому навчальному закладі — з рейтингу "Компас"!

За матеріалами: http://bestuniversities.com.ua/

 



ЯК ОТОЧЕННЯ ВПЛИВАЄ НА УСПІШНІСТЬ

  Зверніть увагу, з якими людьми спілкуються успішні люди. Вони підтримують тісні контакти лише з такими ж, як і вони, або навіть із більш успішними. Річ у тому, що люди, з якими ви тісно спілкуєтеся, визначатимуть напрямок вашого руху. Із ким же потрібно мати справу, щоб зберегти свою індивідуальність та при цьому змінюватися лише в кращий бік?

     Насамперед запам’ятайте, що щасливі люди – це успішні люди, які знайшли себе у житті. Дивіться на них, як на своїх учителів. До речі, найуспішніші люди ті, хто знає максимально велику кількість інших успішних людей. Спілкування з ними визначає ваш успіх більшою мірою, ніж будь-який інший фактор. Якщо ви хочете змінити у своєму житті якусь із сфер (наприклад, трудову), тоді почніть спілкуватися з тими людьми, які досягли тих висот, до яких ви прагнете. Це найлегший і надійний спосіб швидкого просування до мети

       Користь, яку ви отримаєте зі спілкування з успішними людьми, можна отримувати і не напряму. Якщо особисте спілкування неможливе, то призвичайтеся спостерігати за новими та цікавими рішеннями, які надихали б вас.

Звісно, вас завжди оточуватимуть люди, які у чомусь кращі, а в чомусь – гірші. І ті, й інші самі по собі потрібні. Та до кожної категорії існує своє «але», яке і є визначальним фактором того, чи варто спілкуватися з людиною.

Пам’ятайте: ким би ви не були, спілкування з успішними людьми у будь-якому випадку принесе вам добрий заряд енергії та підвищить мотивацію.

Знаходьте свою компанію успішних людей в університеті з  рейтингу "Компас".

За матеріалами: http://bestuniversities.com.ua/

 




Рекомендації  учням  у вирішенні  проблем


у спілкуванні з однолітками


Рекомендації учням у вирішенні проблем у спілкуванні з однолітками

Дотримуйся наступних принципів!

     Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.

Пам'ятай!

1.Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.

2.Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри.

3. Частіше називай ім'я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.

4. Проявляй щиру зацікавленість.

5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.

6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.
7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.

8. Слова не обов 'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо.

9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

 



 

Психологічна скарбничка

Кілька корисних установок у спілкуванні

1. Ніколи не поспішай робити категоричних висновків по першому враженню, особливо уникай негативних оцінок.

2. Пам’ятай про те, що всі люди різні, кожна людина унікальна і не повторна. У житті не варто відносити людину до якогось типу, класифікувати людей.

3. Ми часто ображаємося на людей або не задоволені ними, тому що вони не виправдовують наших очікувань, не містяться в ті рамки, які ми їм відвели. Але люди зовсім не зобов'язані бути такими, якими ми бажаємо їх уявляти.

4. Пам’ятай про те, що будь-яка людина по своїй суті має унікальну здатність до зміни.

5. Ніколи не плутай поведінку людини і її особистість. Оцінюючи вчинок людини, у жодному разі не вішай ярлик на її особистість.

6. Навчися ухвалювати будь-яку людину цілком, такою, якою вона є – з усіма її гідностями й недоліками.

7. Як говорив Дейл Карнегі, якщо прагнеш переробити людей, почни із себе – це й корисно і безпечно.

Як управляти своїми емоціями

 1. Повністю позбуватися емоцій і не розумно, і неможливо. Немає емоцій поганих або гарних. На думку Жан-Жака Руссо, «усі страсті гарні, коли ми володіємо ними, і всі дурні, коли ми їм підкоряємося».

2. Джонатан Свифт сказав: «Віддаватися гніву часто – однаково, що мстити самому собі за провину іншого». Обери ці слова своїм девізом, і ти станеш набагато більш врівноваженним і оптимістичним.

3. Необхідна умова радісного настрою – гарні взаємини з людьми. І навпаки: радісне сприйняття життя – основа симпатії й розташування до тебе інших. Дай собі установку на добре й поважне відношення до людей. Прав Шекспір: «Дарма думати, начебто різкий тон є ознака прямодушності й сили».

4. Не намагайся просто придушити в собі емоції. Подавлені почуття однаково виллються назовні тим або іншим способом, або можуть стати причиною захворювання. Краще відіграй ці емоції зовні, але без шкоди для навколишніх.

5. Якщо в тебе виникло подразнення або злість, не борися з ними, а спробуй «відокремити» їх від себе. Поспостерігай за їхнім протіканням, знайди й проаналізуй причину їх появи, і ти переконаєшся, наскільки маленька й несерйозна цяпричина. Усе це сприяє вгасанню негативних емоцій.

6. У відносинах із близькими людьми часто буває потрібно відверто сказати про свої почуття, що виникли в тієї або іншій ситуації. Це набагато краще, чим фальш і закритість у спілкуванні.  





ДЕСЯТЬ ПРАВИЛ УСПІХУ

1. Не сумуй! Той, хто сумує, сумує приречений на невдачі.

2. Не бійся! Боягуз приречений на поразку.

3. Трудися! Іншого шляху до успіху немає.

4. Думай! Думай до вчинки, думай, зробивши вчинок, і навчишся не робити помилок.

5. Не бреши! І ти будеш мати друзів. Не обманюй себе й Пам’ятай про психологічний захист.

6. Навчися дивитися на себе й свої вчинки як би з боку, очами інших і ти багато чого зрозумієш.

7. Залишайся завжди й у всім самим собою, іди своїм шляхом. У цьому випадку ти відбудешся як особистість і досягнеш 

бажаного результату. А якщо ні, то ти завжди будеш попутником і прийдеш до того, чого прагнуть інші, а не ти сам.

8. Уникай злих людей, тому що зло заразливо.

9. Будь вдячний батькам, бабусям, дідусям, людям, що зробили тобі добро.

10. Невдячність – тяжкий гріх. Слухай старших, і ти уникнеш багатьох лих.





 

ПОРАДИ    СТАРШОКЛАСНИКАМ

Відносини з батьками

1.     Проявляйте увагу до своїх батьків. Вони утомлюються на роботі. Порадуйте їх чим-небудь. Це допомагає налагодити контакт.

2.     Намагайтеся розмовляти з батьками людською мовою – це дасть кращий результат, ніж лементи й ляскіт дверми.

3.     Прохайте батьків розповісти про свою юність, про конфлікти з батьками. Це приведе до більш глибокого розуміння між вами.

4.     Пам’ятайте, що іноді в батьків буває просто поганий настрій. Постарайтеся не влаштовувати в цей час у будинку гучних вечірок.

5.     Якщо батьки поводяться з вами як з маленькою дитиною, нагадаєте чемно їм, що ви вже подорослішали й прагли б разом з ними  вирішувати проблеми, пов'язані з вашим життям.

6.     Дайте зрозуміти батькам, що ви потребуєте їхньої поради й допомоги. Це допоможе встановити у будинку сприятливу обставину.

7.     Розмовляйте зі своїми батьками, повідомляйте їм новини вашого життя.

8.     Намагайтеся не обманювати батьків. Таємне однаково стає явним.

9.     Пам’ятайте, що батьки теж можуть робити помилки. Будьте поблажливі.

10. Батьківська заборона найчастіше виявляється правильним розв'язком. Задумайтеся, що б відбулося, якби вам було дозволено все.

11. Якщо відбулася сварка й ви почуваєте себе винуватим, знайдіть у собі сили підійди першим. Повагу ви не втратите, повірте.

12. Установите з батьками границі особистої території, але не дратуючись, не вимагаючи. Просто попрохайте їх про це.

13. Робота в будинку служить відмінною підготовкою до самостійного життя. Віднесіться до неї з розумінням.

14. Повернення додому до певного часу – це спосіб відгородити себе від неприємностей, тобто захід безпеки. Якщо затримуєтеся, обов'язково подзвоніть, вони ж хвилюються. Побережіть їх для себе.

15. Про покарання. Батьки можуть припинити заохочення, відлучити вас від друзів. І все це може відбутися, як ви вважаєте, з – за дрібниці. Батьків же ця «дрібниця» може вивести із себе. Подумайте, може бути, батьки бачать небезпеку, яку ви або не усвідомлюєте, або зменшуєте.

16. Вимагайте, щоб батьки пояснювали мотиви своєї поведінки стосовно вас і ваших друзів. Може бути, вам стане зрозуміло, чому вони чинять саме так.

17. Якщо ви розізлилися на когось або із друзів, учителів, роздратовані на бруд, сльоту, а також на «двійку», поставлену « нізащо», не зривайте зло на батьках. Це не розсудливо й приводить до сумних наслідків.






 

ПСИХОЛОГІЧНІ     РЕКОМЕНДАЦІЇ

- Намагайся у всіх удачах дякувати обставинам, а у всіх невдачах винити тільки себе.

- Пам’ятай: немає безвихідних ситуацій. Ніколи не опускайте руки. Поки ми живемо, ми здатні поліпшити своє життя.

- Коли тобі погано, знайди того, кому ще гірше, і допоможи йому - тобі стане значно краще.

- Стався до інших людей так, як хотілося б щоб інші люди ставилися до тебе.

- Не обставини повинні управляти людиною, а людина обставинами.

- Вір у Його Величність Випадок і знай: випадок приходить тільки до тих, хто все робить для того, щоб цей випадок прийшов. Знай: якщо, проживши день, ти не зробив жодного доброї справи або за день не довідався нічого нового - день прожитий дарма.

- Саме коштовне в нашім житті - здоров'я. Про нього потрібно опікуватися. Спати стільки, скільки вимагає організм. Більше рухатися, раціонально харчуватися, оголосити війну палінню.

- Пам’ятайте: життя любить щасливих. Про минуле жалкувати даремно.

- Аналізуйте кожний прожитий день - вчитися найкраще на власних помилках.

- Кращі ліки від смутку, від стресу, від невдач – оптимізм.

 

 

 

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий